Całoroczny horoskop dla mieszkańców Trójmiasta na rok 2021

Baran

Poszukiwacz mocnych wrażeń

Baran jest pierwszym ze znaków zodiaku. Jak na lidera przystało, osoby urodzone pod tym znakiem są odważne i pewne siebie. Spoczywanie na laurach nie leży jednak w ich naturze, dlatego nieustannie i bez wahania stawiają czoła nowym wyzwaniom i przygodom. Żądza wrażeń nie zawsze idzie jednak w parze z rozwagą, dlatego barany często wpadają w tarapaty. Niemniej właśnie dzięki temu, że nie boją się ryzykować, zdarza im się doświadczyć przygody życia.

Rok 2020 był bardzo intensywny dlatego teraz oddaj się temu, na co podczas wiecznej gonitwy w poszukiwaniu mocnych wrażeń nie było czasu - na pielęgnowanie domowego ogniska, budowanie relacji z bliskimi, wyciszenie oraz rozwój duchowy. Może się okazać, że wgląd w siebie i konfrontacja z własnym “ja” okaże się dla baranów największą przygodą życia.

Szczęśliwe liczby: 5, 12, 67

Kolor: zielony

Życie osobiste

Zieleń kojarzy się z życiem, harmonią, naturą i bliskim kontaktem z nią. Jest kolorem uzdrowienia, nadziei i wolności. Symbolizuje więc wszystko to, co dla baranów będzie najistotniejsze w 2021 roku. Ci, którzy dotychczas uciekali przed konfrontacją z własnymi emocjami czy uczuciami, wreszcie będą mieli okazję się z nimi zmierzyć. Marzec i kwiecień będą sprzyjały nawiązywaniu nowych znajomości, z których niektóre mogą przerodzić się w płomienny romans. Zanim jednak wyznasz komuś miłość upewnij się, że druga strona traktuje waszą relację równie poważnie. Dzięki temu unikniesz rozczarowania. W czerwcu czeka cię niezwykła wizyta, po której wiele w twoim życiu może się zmienić.

Życie zawodowe

Nie ponosi porażek tylko ten, kto nic nie robi. Barany bezczynności jednak nie lubią - potrzebują nieustannych wyzwań i systematycznie podnoszą sobie poprzeczkę. Z rzucanie pracy czy rozpoczynaniem nowej działalności gospodarczej wstrzymaj się lepiej do ostatniego kwartału 2021 roku. Uważaj na skorpiona - tylko czeka, aż powinie ci się noga, żeby “wysadzić cię z siodła” i zająć twoje miejsce.

Miłość

Choć na co dzień barany słyną z namiętności i zamiłowania do przygodnych romansów, w 2021 roku zieleń, a więc harmonia, zagości również w ich sypialni. Zamiast szukać wrażeń poza domem, skoncentrują się na pielęgnowaniu już trwających relacji - wiele z nich znajdzie finał na ślubnym kobiercu. Singlom, bezskutecznie starającym się stworzyć trwały związek, radzimy przefiltrować znajomych w najbliższym otoczeniu. Może się okazać, że osobę, z którą przyjdzie im spędzić życie, cały czas miały w zasięgu wzroku - najciemniej bywa pod latarnią.

Byk

Zadbaj o luksus mentalny

Byki to urodzeni perfekcjoniści. Osoby urodzone pod tym znakiem są bardzo wymagające względem innych, ale same dają z siebie jeszcze więcej. Mimo tego, że uchodzą za wzór pracowitości, potrafią cieszyć się życiem i nie stronią od luksusów. Szczególnie hojne stają się wówczas, jeśli uznają, że zasłużyły na nagrodę - nagradzanie samego siebie jest dla nich najlepszą motywacją do jeszcze bardziej efektywnego działania. Warto pamiętać, aby w tym nagradzaniu siebie zachować umiar. Zamiast nowej torebki, pary butów czy karty graficznej, lepiej pomyśleć o ulokowaniu nadwyżki gotówki na korzystnej lokacie. Jeśli grasz na giełdzie, nie bój się odważnych ruchów - w drugim kwartale los szczególnie będzie ci sprzyjał.

Szczęśliwe liczby: 8, 12, 50

Kolor: czerwony

Życie osobiste

Byki to ikony zdrowego egoizmu - są oddane pracy zawodowej, pamiętają o sprawianiu sobie przyjemności i czerpią z życia garściami, ale z wielką pieczołowitością dbają też o życie rodzinne. To właśnie w domu, w otoczeniu najbliższych, ładują swoje akumulatory i resetują umysł. A skoro jest to dla byków przestrzeń tak ważna, to w 2021 roku warto poświęcić jej szczególnie dużo uwagi. Przebywając z najbliższymi i spędzając z nimi jak najwięcej czasu byki przekonają się, że prawdziwego luksusu nie kupią w najlepszych sklepach, bo mają go na wyciągnięciu ręki. To, czy wzrośnie ten kapitał, zależy wyłącznie od tego, z jaką troską będziemy pielęgnowali ognisko domowe. Dawno nie grałeś na loterii? Zrób to koniecznie w pierwszej połowie marca, a los będzie ci sprzyjał.

Życie zawodowe

Byki to niecierpliwi perfekcjoniści, którzy mierzą wysoko. Rok 2021 nauczy ich jednak powściągliwości i pokory. Osoby na stanowiskach kierowniczych, jeśli nie chcą stracić uznania w oczach swoich pracowników, powinny wykazać się większą empatią i wyrozumiałością. Jeśli pracujecie na niższych stanowiskach i marzy wam się awans, z wysuwaniem żądań lepiej zaczekać co najmniej do czerwca. Warto poszukać sobie dodatkowego zajęcia, które będzie zgodne z zainteresowaniami i którego wykonywanie dostarczy przede wszystkim satysfakcji. W drugiej połowie roku życie zawodowe byków nabierze rozpędu. Awanse, podwyżki, częste wyjazdy w delegacje to tylko skromna zapowiedź tego, co przepowiadają gwiazdy. W rok 2021 byki wejdą szczęśliwe i spełnione.

Miłość

Czerwony jest kolorem byków na 2021 rok nie bez powodu - to będzie dla nich rok wypełniony miłością. Presję, z jaką muszą zmagać się w pracy zawodowej, wynagrodzi bujne życie uczuciowe. W sypialniach par z długim stażem ponownie zagości niczym nieskrępowana namiętność. Single będą natomiast odważnie wchodziły w związki, nie bojąc się ich formalizowania. Jeśli zatem komuś marzy się szybko wejść w poważną relację z przyszłością, warto już na początku 2021 roku “upolować byka”. Najlepsze pary byki stworzą z wagami, skorpionami i rybami.

Bliźnięta

Bądź sobą na przekór wszystkim

Bliźnięta nigdy nie podążają za tłumem - zrobią wszystko, żeby się z niego wyróżnić. Miniony rok był dla nich trudny, bo okazji do tego, aby zabłysnąć, miały niewiele. W rok 2021 wchodzą bogatsze o ubiegłoroczne doświadczenia i żądne nowych wrażeń. Zrobią wszystko, aby nie dać się rutynie i ubrać w jak najbardziej jaskrawe barwy szarą codzienność. W kwietniu, wbrew wszystkim i na przekór wszystkiemu, bliźnięta ruszą w podróż życia. Boicie się, że nie będziecie mieli z czego jej sfinansować? Niepotrzebnie, bo fortuna sobie o was przypomni - w marcu spodziewajcie się większej wygranej bądź nieoczekiwanego spadku.

Szczęśliwe liczby: 6, 19, 55

Kolor: różowy

Życie osobiste

Bliźniak szybko się nudzi, potrzebuje atencji i rąk do oklaskiwania. Pamiętaj jednak, aby zabiegając o poklask, nie zaniedbywać bliskich - w 2021 roku staraj się poświęcać im jak najwięcej czasu. Nie lubisz rutyny, a z tym kojarzy ci się spędzanie czasu w domu? Spróbuj tę rutynę oswoić. Sprawdzić, które z codziennych czynności można uatrakcyjnić na tyle, aby ich wykonywanie stało się mniej nieznośne. Jeśli bliźniętom się to uda i z większą radością będą spędzały czas w domu, zostanie to docenione przez bliskich i wpłynie korzystnie na poprawę jakości życia rodzinnego.

Życie zawodowe

Jeśli bliźniak wykonuje jakiś krok w zawodowym życiu, to w myślach jest już przy kolejnym. Z jego przebojowością pokonanie konkurentów na rozmowie kwalifikacyjnej nie jest żadnym problemem, dlatego na rynku pracy czuje się pewnie. Dlatego też odważnie podjedzie do realizacji zadania, jakie zostanie mu powierzone w drugiej połowie roku. Jeśli się sprawdzi, czeka go spektakularny awans.

Miłość

Randki, motylki w brzuchu, adrenalina - to w życiu uczuciowym bliźnięta kochają najbardziej. I będą miały tego pod dostatkiem w 2021 roku. Postaraj się jednak więcej działać w świecie realnym, niż całą nadzieję pokładać w randkowych aplikacjach. Pamiętaj, że najciemniej jest pod latarnią, a wokół ciebie kręci się sporo atrakcyjnych singli. Nie ufaj bykowi - będzie pławił się w twoim blasku, korzystał z wypracowanych przez ciebie kontaktów i zawiedzie w najmniej oczekiwanym momencie. Sukcesy zawodowe sprawią, że z większym optymizmem do życia będą podchodziły bliźniaki pozostające w związkach. Pamiętaj, aby poświęcić dużo uwagi partnerowi, który tak cię wspierał w drodze na zawodowy szczyt. Aby nie poczuł się ignorowany, zabierz go na wspólny kurs tańca, wycieczki po lesie czy relaksacyjny weekend do spa. Najlepiej w drugiej połowie roku, kiedy taki relaks będzie wam szczególnie potrzebny.

Rak

Postaw siebie na pierwszym miejscu

Drugie imię raka to dychotomia. Z jednej strony szybko uzależnia się emocjonalnie od partnera, z drugiej chce być samowystarczalny i niezależny. Targają nim ogromne wahania nastrojów, a byle drobiazg potrafi wyprowadzić z równowagi, czy nawet obrazić. Nie zmienia to jednak faktu, że rak jest osobą nieprzeciętnie wrażliwą, opiekuńczą i współczującą, co przekłada się na jego relacje z innymi. Pomaga wszystkim i bez wahania, zapominając niejednokrotnie o własnych pragnieniach i potrzebach. Tymczasem zdrowy egoizm nie jest niczym złym i aby pomagać innym, warto w pierwszej kolejności zadbać o zaspokojenie własnych potrzeb.

Szczęśliwe liczby: 2, 27, 39

Kolor: pomarańczowy

Życie osobiste

Rak nie jest typem karierowicza - życie rodzinne zawsze będzie dla niego na pierwszym miejscu. Praca służy tylko temu, żeby zarobić pieniądze niezbędne do utrzymania. Gdyby nie to, robienie kariery w ogóle by go nie interesowało. Tymczasem praca już za parę miesięcy się o niego upomni, dlatego w pierwszych miesiącach roku warto szczególnie poświęcić się rodzinie i pielęgnować relacje z bliskimi. W lipcu czeka cię długi i emocjonujący wyjazd w delegację, dlatego ciepłe majowe dni wykorzystaj na spędzanie czasu z najbliższymi na łonie natury. Daleki wyjazd, tym razem z całą rodziną, czeka raki też pod koniec roku. Może upomni się o was jakiś zapomniany krewny?

Życie zawodowe

Rak jest pracowity, oszczędny, ma wrodzony talent do zarządzania finansami. Chętnie angażuje się też w różnego rodzaju akcje pomocowe, a tych w ostatnich miesiącach nie brakuje. Niech to nie uśpi jednak twojej czujności, drogi raku, bo ktoś, kto nie rozwija się zawodowo, cofa się. A twoja zawodowa przyszłość maluje się w jasnych barwach. Przyjęcie propozycji, która może pojawić się już wiosną, będzie się jednak wiązało z przewartościowaniem twoich życiowych priorytetów.

Miłość

Pomarańczowy to kolor odwagi, ale symbolizuje też entuzjazm i szczęście. Daj sobie szansę na udany związek, stawiając siebie na pierwszym miejscu, a nie, jak masz w zwyczaju, uzależniając się od ukochanej osoby. Postaw na niezależność, daj wolną przestrzeń sobie i partnerowi, a stworzycie symbiotyczną relację, opartą na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Wolne raki, które szukają drugiej połówki, na szczególną przychylność Amora mogą liczyć w trzecim kwartale 2021 roku. Zanim to nastąpi graj na loterii - kto nie ma szczęścia w miłości, ten ma szczęście w grach. Pora zawalczyć o główną wygraną!

Lew

Król życia na przymusowym urlopie

Aktywny, pełen energii, kroczy przez życie z wypiętą piersią. Prawdziwy król życia! Nic więc dziwnego, że lew nigdy nie jest sam - przyciąga ludzi jak magnes. Nie wszystkie te znajomości są jednak jednakowo wartościowe, o czym nasz lew przekona się w 2021 roku. Nietypowe okoliczności i zdarzenia, jakich stanie się bohaterem, będą doskonałą okazję do przefiltrowania grona otaczających go pochlebców. Lew będzie zmuszony zwolnić tempo życia i na nowo ustalić priorytety. I nie wyjdzie na tym źle.

Szczęśliwe liczby: 13, 18, 22

Kolor: brązowy

Życie osobiste

Bujający w obłokach król życia w ostatnim czasie stracił nieco kontakt z rzeczywistością, jednak już w pierwszym kwartale 2021 roku twardo wyląduje na ziemi. Przekona się wówczas, jak ważne są takie wartości, jak przyjaźń, miłość czy zaufanie. Zgodnie z tym, co symbolizuje kolor brązowy, lew doceni stabilizację, poczucie bezpieczeństwa i przynależności. Kiedy jego sytuacja się unormuje powróci na tron, ale tym razem już bez chęci oderwania się od ziemi. Największym oparciem będzie dla niego rodzina, której do tej pory nie doceniał tak, jak na to zasługiwała. Chcesz odwdzięczyć się bliskim za wsparcie? Zabierz ich w daleką podróż, którą zaproponuje ci w trzecim kwartale roku ktoś z bliskiego otoczenia. Ten wyjazd na zawsze odmieni wasze życie.

Życie zawodowe

Lwa czekają zmiany. Pod wpływem zdarzeń losowych zmuszony będzie szukać zajęcia w obszarach, w które wcześniej się nie zapuszczał. Jeśli wykaże się entuzjazmem i chęcią zdobywania nowych kompetencji, to wymuszone przebranżowienie stanie się pierwszym krokiem ku świetlanej, zawodowej przyszłości. Pracę w nowym zawodzie, z nową energią i nieziemskim entuzjazmem, rozpoczniesz w drugim kwartale 2021 roku.

Miłość

Lew lubi dominować w każdej dziedzinie życia, również w związku. Rok 2021 utemperuje jednak jego władcze zapędy. Pod wpływem okoliczności, lew zacznie szukać czegoś więcej, niż powierzchownych relacji. Może zdecyduje się na stały związek i założenie rodziny? Łowy warto sobie ułatwić, instalując aplikację randkową - to za jej pośrednictwem będziesz miał okazję poznać osobę, z którą sformalizujesz związek jeszcze przed końcem roku. Te lwy, które już pozakładały swoje stada, otoczą je szczególną opieką i docenią możliwość ogrzewania się w cieple domowego ogniska. Namiętności może wiele w tym nie będzie, ale szacunek okazany partnerowi i bezwzględne oddanie z pewnością to zrekompensują.

Panna

Nie zawsze trzeba wygrać, żeby okazać się zwycięzcą

Z jednej strony niefrasobliwe - zapomną o zapłaceniu rachunku, o posprzątaniu mieszkania przed wizytą gości czy o urodzinach najbliższych osób. I nie widzą w tym najmniejszego problemu. Z drugiej, kiedy przychodzi do jakiejkolwiek rywalizacji, nie potrafią odpuścić i walczą do ostatniej krwi. Ta ciągła walka o wygraną wykańcza nie tylko panny, ale i osoby z ich najbliższego otoczenia, na których wyładowują swoje emocje. Pod wpływem ciągu zdarzeń, jakie nastąpią w 2021 roku, panny nabiorą jednak pokory i nauczą się, że wieczna walka o zwycięstwo w mało istotnej grze nie przekłada się na satysfakcję w życiu osobistym czy zawodowym. Ważne jest pielęgnowanie międzyludzkich relacji, bo to najbliżsi w każdej sytuacji są dla nas największym oparciem. Prawdziwym zwycięzcą może czuć się tylko ten, kto ma takie zaufane osoby w swoim otoczeniu, a nie ten, kto wygrał strzelankę w internecie.

Szczęśliwe liczby: 9, 18, 23

Kolor: biały

Życie osobiste

Biel to symbol egocentryzmu i potrzeby docenienia przez inne osoby. Oznacza lekką zachłanność na życie i żądzę przestrzeni. Przyglądając się pannie na tle rodziny można uznać, że jest to osoba kochana, kochająca i spełniona. Po głębszej analizie okazuje się jednak, że jest to osoba nieustannie zabiegająca o atencję i akceptację. Jeśli je otrzymuje, potrafi je odwzajemnić. Jeśli nie - poszuka ich gdzieś indziej. A może, zamiast ciągle uciekać w poszukiwaniu akceptacji, warto się zatrzymać i powalczyć o to, co już udało się zbudować? Wówczas dalsze ucieczki i skakanie z kwiatka na kwiatek przestaną być pannie potrzebne. W drugim kwartale otrzymasz spory zastrzyk gotówki. Zanim pomyślisz o tym, jak racjonalnie je ulokować, zaszalej i zrób prezent swoim bliskim. Lato to idealny czas na remonty. Szczególnie te, z którymi tak długo zwlekałeś.

Życie zawodowe

Panna lubi zmiany i rozpoczynanie wszystkiego od nowa, z czystą kartą, dlatego jeśli czujesz potrzebę zmiany pracy, nie wahaj się ani chwili. Te panny, które na taki krok się nie zdecydują, w połowie roku mogą spodziewać się awansu i solidnej podwyżki.

Życie miłosne

Panny pozostające w związku nieustannie potrzebują adrenaliny. Chcą czuć się potrzebne, wybawiać ukochaną osobę z opresji, obsypywać ją prezentami. Warto jednak pamiętać, że związek opiera się na wzajemności i druga strona też ma prawo i potrzebę poczuć się silniejszym ogniwem. To, że partner sobie radzi, nie oznacza, że panna jest w związku niepotrzebna i niekochana. Relacja między dwojgiem ludzi nie jest grą, którą jedna z nich koniecznie musi wygrać - tu wygraną jest remis. Nieprzepracowanie tej kwesii może doprowadzić do rozstania. Samotne panienki mogą natomiast śmiało ruszać na łowy - wiosną Amor okaże się dla nich jeszcze bardziej łaskawy, niż zazwyczaj. Natury hazardzisty jednak nie uśpisz, dlatego na czas zawieszenia rywalizacji w życiu uczuciowym, poszukaj adrenaliny w kolekturach. Kupuj tanie losy, a na przełomie wiosny i lata możesz doczekać się sporej wygranej.

Waga

Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa

Osoby spod znaku wagi zawsze potrafią wyważyć emocje. Są świetnymi kompanami do rozmów, bo zachowują chłodny dystans i nie dają się sprowokować. Bezstronnie i ze stoickim spokojem starają się udzielić rady każdemu, kto zwróci się do nich po pomoc. Nuda! Weź ty się, wago, wreszcie trochę rozerwij! Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa, porzuć rozsądek i rozwagę, powiedz to, co naprawdę myślisz, zamiast tego, co powinno zostać powiedziane. Twoi bliscy z pewnością to docenią.

Szczęśliwe liczby: 3, 17, 55

Kolor: pomarańczowy

Życie osobiste

Wreszcie możecie spędzać czas tak, jak lubicie - w domu, w spokoju, czytając ulubione książki czy oglądając z zapałem seriale. Nic więc dziwnego, że kolorem, jaki przypisano wagom na rok 2021, został niebieski, kojarzony z duchowością, spokojem i harmonią. Zapasy tego spokoju warto gromadzić, bo rok 2021 szykuje dla wag wiele wyzwań. Pierwsza połowa roku zapowiada się spokojnie. Wykorzystaj ją np. na pozbycie się z domu wszystkiego tego, czego już nie używasz. Popularne platformy zakupowe ci w tym pomogą, a przy okazji wpadnie ci dodatkowa gotówka. W drugiej połowie roku przygotuj się na wielkie zmiany. Być może będzie to awans, zmiana profesji, czy upragniona przeprowadzka. Gwiazdy podpowiadają, że w każdym z tych przypadków będzie to jednak zmiana na lepsze.

Życie zawodowe

Waga kieruje się rozwagą w każdej dziedzinie życia, również w pracy. Jest osoba troskliwą i zaangażowaną, zawsze stara się postępować sprawiedliwie i nie zabiega o to, co jej się należy. Koniec z tą filantropią, droga wago. Jeśli czujesz, że zasługujesz na awans bardziej, niż ktoś inny, walcz o swoje - twoje prośby zostaną wysłuchane w drugiej połowie roku.

Życie miłosne

Osoby spod znaku wagi nie lubią rozczarować, dlatego wolą być same, niż pakować się w byle jaki związek. Czasem warto pójść na żywioł i pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Przecież najlepszy serial ogląda się przyjemniej, kiedy można przytulić się do drugiej osoby. Wagi pozostające w związkach mogą spodziewać się eksplozji zmysłowości - gwiazdy zadbają o to, że w objęciach ukochanego nawet najbardziej rozważna waga przypomni sobie o tym, czym jest hedonizm.

Skorpion

Weź na wstrzymanie

Wielu uważa, że skorpiony są wredne, ale to nie jest prawda. One są po prostu bezwzględnie szczere, lubią wkładać kij w mrowisko i jątrzyć, bywają cyniczne, mają specyficzne poczucie humoru, ale właśnie wszystko to sprawia, że błyszczą w towarzystwie. No ale czasy mamy szczególne i jeśli nie chcecie stracić przyjaciół, lepiej czasem ugryźć się w język, niż powiedzieć za dużo.

Szczęśliwe liczby: 4, 16, 52

Kolor: czarny

Życie osobiste

W ostatnich miesiącach grono znajomych skoropionów się przerzedziło, ale jakość tych relacji poszybowała w górę. Pielęgnujcie te relacje, bo w wielu sytuacjach będziecie mogli stanowić dla siebie oparcie. W drugiej połowie roku w waszym życiu pojawi się osoba z przeszłości, która zaserwuje wam sentymentalny powrót do dawnych, pięknych czasów. Choć wspólnie będziecie bawili się znakomicie nie zapominajcie, że jesteście teraz na innym etapie życia, a to obecne życie jest jeszcze bardziej satysfakcjonujące, niż to sprzed lat.

Życie zawodowe

Skorpiony uwielbiają gierki w życiu prywatnym, ale do pracy podchodzą nad wyraz poważnie. Zresztą mają wrodzony dar do zarabiania pieniędzy, dlatego jeśli intuicja podpowiada im, że należy coś zainwestować, kupić czy sprzedać, to nie ma nad czym się zastanawiać - rok 2021 pod względem podejmowanych decyzji okaże się dla skorpionów wyjątkowo łaskawy. Nawet jeśli po drodze przydarzy się wpadka, odkujesz się następnym razem. Skorpiony liczące na awans muszą uzbroić się w cierpliwość i wytrzymać przynajmniej do lipca - drugiej połowie roku gwiazdy będą bardziej sprzyjały sprawom związanym z rozwojem kariery.

Życie miłosne

Miłość jest dla skorpiona jedną z najważniejszych rzeczy w życiu - w tej kwestii nie dopuszcza żadnych kompromisów. Albo kocha, albo nienawidzi, przy czym nie byłby w stanie związać się z kimś, kogo nie darzy bezgranicznym uczuciem. Jeśli druga osoba podziela jego uczucia, czeka ich świetlana przyszłość. Jeśli nie - ma przechlapane, bo trudno o większego natręta. To duży błąd, bo zamiast tracić czas na przekonanie do siebie kogoś, kogo przekonać się nie da, warto poszukać nowego obiektu westchnień. Tym bardziej, że w pierwszej połowie roku Amor będzie dla samotnych skorpionów szczególnie łaskawy. Pamiętaj tylko, że siedząc w domu nikogo nie poznasz - zapisz się na jogę, kurs tańca, grupowy kurs językowy. Nawet, jeśli z romansu nic nie wyjdzie, pozostaniecie wysportowani, roztańczeni, a z wiedzy zdobytej podczas kursu językowego zrobicie pożytek podczas dalekiej podróży, w jaką wyruszycie jesienią. Skorpiony będące w związkach mogą się natomiast spodziewać powiększenia rodziny oraz rozkwitu pożycia, podszytego nieziemskimi pokładami namiętności. Jeśli obchodzicie jubileusz, warto to hucznie uczcić. Taka symboliczna uroczystość pozwoli wam poczuć się tak, jak na początku znajomości.

Strzelec

Przekieruj swoją energię

Rok 2020 dał strzelcom w kość. Przyzwyczajone do wolności, rządne przygód, nie potrafiące długo usiedzieć w jednym miejscu strzelce musiały ograniczyć swoją aktywność i szukać wrażeń w najbliższym otoczeniu. Może to dobry czas, żeby nadrobić książkowe zaległości i popracować nad kondycją fizyczną? Jeśli się na to zdecydujesz, twoje problemy zdrowotne się skończą jak ręką odjął.

Szczęśliwe liczby: 13, 36, 99

Kolor: granatowy

Życie osobiste

Kiedy ostatni raz zrobiłeś niespodziankę komuś bliskiemu? Ale nie magnes na lodówkę z Bali czy piernik przywieziony z wycieczki do Torunia. Taką niespodziankę od serca, prawdziwą, którą tylko ty mógłbyś podarować. Nie pamiętasz? To właśnie teraz jest idealny moment, żeby zastanowić się, czego pragną twoi bliscy i w jaki sposób możesz ich uszczęśliwić. Pamiętaj, że nie zależy im na tym, aby to była gwiazdka z nieba. Po prostu chcą poczuć, że są dla ciebie ważni. Ta dobroć względem najbliższych zostanie doceniona - dostaniesz od nich na urodziny tak szalony prezent, że całkowicie odmieni twoje życie. Ich zresztą również.

Życie zawodowe

Boli cię, że nie możesz pozwolić sobie teraz na większe szaleństwa i dalekie wycieczki? Zamiast tracić czas na użalanie się, zaplanuj podróż życia. Pieniądze, które normalnie wydawałbyś lekką ręka, zacznij odkładać. Pracuj sumiennie, żeby do tej puli dorzucić sowitą premię, którą szef - doceniając twój profesjonalizm i oddanie - wypłaci ci w trzecim kwartale. Pod koniec roku weźmiesz te pieniądze, odbierzesz urlop, którego nazbiera ci się z nawiązką i ruszysz w świat z okrzykiem “Ahoj, przygodo” na ustach. Granatowy jest kolorem strzelca nie bez powodu. To barwa osób odpowiedzialnych, które biorą odpowiedzialność za własne czyny. Są nieustępliwe, zdecydowane i niezmienne w swoich postanowieniach. Takimi cechami w 2021 roku wykaże się strzelec, choć dotychczas uważano go raczej za lekkoducha.

Życie miłosne

Jeśli status singla ci odpowiada, nic na siłę - miłość przyjdzie w swoim czasie. Jeśli natomiast marzy ci się płomienny romans czy pełna namiętności miłość już teraz, nie czekaj, tylko walcz o swoje szczęście, szczególnie wiosną, kiedy gwiazdy będą przychylniejsze zakochanym. Najbardziej harmonijne związki strzelce stworzą z bliźniętami, wagami i skorpionami. Wystrzegajcie się barana, który jest manipulatorem i czerpie przyjemność z rozbijania cudzych związków. W stałych związkach zapanuje ład i harmonia. Będą to zatem znakomite okoliczności do tego, aby sprowadzić na ten świat nowego członka rodziny. To też dobra okazja, aby rozejrzeć się za nowym mieszkaniem. Jeśli będziesz potrzebował pomocy, poproś wagę - ona pomoże ci rozważyć wszystkie wady i atutu, a na koniec podjąć słuszną decyzję.

Koziorożec

Czas wrócić do gry

Koziorożce są odpowiedzialne i stanowcze. Jeśli coś mają zrobić, nie zwlekają, tylko działają natychmiast. Choćby chodziło o taką drobnostkę, jak wybór smaku kupowanej herbaty. Jeśli są przekonane do własnych racji, będą walczyły do upadłego i nie zadowolą się remisem. Pomaganie innym jest dla nich tak naturalne, jak oddychanie. Niestety, te wszystkie aktywności to jedynie zasłona dymna mająca ukryć własne, głęboko skrywane potrzeby i pragnienia, o które koziorożec nie ma odwagi zawalczyć. Rok 2021 to idealny moment, aby wyjść ze skorupy i podążać za pragnieniami, które niejednokrotnie są na wyciągnięcie ręki. Od dziecka marzysz o lekcjach śpiewu czy kursie kick boxingu? Nie zwlekaj z zapisaniem się na kurs, a poznasz tam kogoś niezwykłego, kto pomoże zrealizować to, o czym nawet nie masz odwagi marzyć.

Szczęśliwe liczby: 9, 18, 69

Kolor: fioletowy

Życie osobiste

Fioletowy to kolor władców, kojarzony z bogactwem i wpływami. Ta unikatowa barwa łączy w sobie spokój niebieskiego koloru i energię czerwonego, dlatego też również kojarzy się z zaufaniem. Symbolika koloru fioletowego idealnie współgra z naturą koziorożca, który z jednej strony przytłacza otoczenie swoją przebojowością i energię, z drugiej stanowi oparcie dla wszystkich tych, którzy potrzebują jego pomocy czy choćby rozmowy. Choć w towarzystwie zawsze go pełno, a na co dzień otacza go wielu znajomych, w życiu prywatnym koziorożec dopuszcza do siebie wąskie grono najbliższych osób. Rok 2021 będzie sprzyjał zaciśnianiu tych więzi. Spotkania osobiste nie zawsze są możliwe, ale przecież przez internet potraficie bawić się ze sobą równie mocno. W drugiej połowie roku, kiedy podróże staną się bardziej dostępne, wyrusz w podróż szlakiem dawno niewidzianych znajomych. Spotka cię mnóstwo przygód, które w pełni wynagrodzą czas, jaki przyszło wam spędzić osobno.

Życie zawodowe

Nie potrafisz po prostu robić tego, co do ciebie należy. Masz nieustanną potrzebę rozwoju, poszerzania kompetencji, zdobywania wiedzy, której posiadanie na zajmowanym przez ciebie stanowisku wcale nie jest niezbędne. Kiedy wyrastasz ponad przeciętną, a stanowisko pozostaje to samo, popadasz we frustrację, bo czujesz się jak kwiatek przypięty do kożucha. Męczy cię to, a na awans nie ma szansy? Rzuć pracę i przeorganizuj życie zawodowe. To idealny czas, aby otworzyć własną działalnośći rozwinąć skrzydła. O finanse bać się nie musisz, bo w drugim kwartale otrzymasz spory zastrzyk gotówki.

Życie miłosne

Koziorożce będące w związkach mają skłonność do zagłaskiwania partnerów na śmierć. Odpuśćcie im trochę, a zobaczycie, że sami również chętnie zaczną was rozpieszczać. Single za to lubią romansować i przebierać w ofertach, zanim podejmą ostateczną decyzję. Gwiazdy podpowiadają, że w 2021 roku wiele z takich przygodnych znajomości przerodzi się w stałą i trwałą relację. Niejednokrotnie brzemienną w skutkach. Koziorożce stworzą udane związki ze skorpionami, bykami i innymi koziorożcami. Na panny szkoda tracić czas - tylko cię zranią.

Wodnik

Nie bój się zwykłych rzeczy

Wodniki trawi nieodparta potrzeba samodoskonalenia. Są ciekawe świata i myślami daleko wybiegają przyszłość. Nie znoszą przy tym przewidywalności i rutyny - nawet najbardziej błahy problem starają się rozwiązać w niebanalny, niekonwencjonalny sposób. Nietypowe mają również zainteresowania, dlatego niejednokrotnie ciężko znaleźć im do rozmowy takiego kompana, który będzie w stanie nadążyć za ich tokiem myślenia.

Szczęśliwe liczby: 2, 18, 57

Kolor: miodowy

Życie osobiste

Na pozór ekscentryczny, wodnik sporo zyskuje przy bliższym poznaniu. Rodzina i przyjaciele przymykają oczy na jego drobne dziwactwa, ceniąc sobie lojalność i wiedząc, że w razie tarapatów pierwszy ruszy im na pomoc. Okazji do tego, aby okazać lojalność i wsparcie, w 2021 roku wodniki będą miały co niemiara. I choć w pewnym momencie to pomaganie może wydać im się czynnością rutynową, a wodniki rutyny się wystrzegają, warto dla tych zwykłych rzeczy zrobić wyjątek. Pamiętajcie, że dobro ofiarowane zawsze do nas wraca.

Życie zawodowe

Wodniki na rynku pracy radzą sobie znakomicie i pandemia tego nie zmieniła. Są elastyczne, kiedy trzeba, potrafią się przekwalifikować. Posiadają też niesamowitą umiejętność do zarabiania na własnych pomysłach, dlatego jeśli komuś chodzi po głowie założenie działalności gospodarczej i wdrożenie własnego patentu, nie powinien z tym zwlekać. W drugiej połowie roku warto przekazać część obowiązków współpracownikom i więcej czasu poświęcić na sprawianie sobie przyjemności. Tym bardziej, że ktoś zaproponuje ci atrakcyjny wyjazd. Nie wahaj się ani chwili, bo to, co się na nim wydarzy, będzie miało piękną kontynuację w przyszłości.

Życie miłosne

Wodniki są wizjonerami i często odpływają myślami bardzo daleko. Zdarza im się jednak powracać z tych mentalnych wędrówek i wtedy najbardziej marzą o tym, aby dzielić czas z kimś bliskim, kto zaakceptuje ich dziwactwa, przytuli i pokocha. Gwiazdy pozostają przychylne - od marca los uśmiechnie się do samotnych wodników i będzie sprzyjał w poszukiwaniu drugiej połówki. Wodniki znajdujące się w stałych związkach powinny zatroszczyć się o systematyczne podnoszenie temperatury uczuć. To uchroni ich relację przed rutyną, której tak nie znoszą. I pamiętaj, że kiedy druga połówka mówi, że nie zależy jej na prezentach, to nie oznacza, że nie lubi ich dostawać. Bądź szczodry.

Ryby

Przypomnij bliskim, że są dla ciebie ważni

Ryby nie są typem imprezowiczów. Najpewniej czują się w swoich czterech ścianach, otoczone osobami, którym ufają bezgranicznie. Czas jednak wziąć się w garść, ruszyć z domu, zadbać o kondycję i wreszcie zacząć zdrowo odżywiać, bo z poprzednich postanowień noworocznych większości ryb nie udało się wdrożyć nic. Choć teraz masz naturę kanapowca, a sport uprawiasz jedynie biernie, oglądając go w telewizji z paczką czipsów pod pachą, to się niebawem zmieni. Aktywność fizyczna tak przypadnie ci do gustu, że jesienią weźmiesz udział w ważnym biegu. Jedna z głównych nagród będzie twoja. Która? To zależy od tego, ile wysiłku włożysz w przygotowania.

Szczęśliwe liczby: 10, 15, 20

Kolor: kremowy

Życie osobiste

Bliskie osoby dodają ci siły, ale pamiętaj, droga rybo, że ty również jesteś dla wielu osób ważna i należy im się z twojej strony choć odrobina uwagi. Nawet jeśli nie dasz rady odwiedzić ich osobiście, warto wysłać paczkę z upominkiem, upiec dla nich ciasto czy po prostu zapewnić, że jesteś i że o nich myślisz. Szczególnie szczęśliwymi miesiącami będą dla ciebie marzec, wrzesień i listopad. Wtedy najlepiej podejmować najważniejsze życiowe decyzje i grać na loterii - wygraną masz zapisaną w gwiazdach.

Życie zawodowe

Praca to twój żywioł. Gdyby nie prawo, które reguluje liczbę godzin, jaką wolno ci przepracować, mógłbyś to robić bez przerwy. Pamiętaj jednak, że nie samą pracą człowiek żyje i że masz zobowiązania wobec swoich bliskich. Czas, kiedy okazji do wydawania pieniędzy jest mniej, wykorzystaj na oszczędzanie. Pod koniec roku rozbij tę świnkę skarbonkę i kup coś nietuzinkowego ukochanej osobie. Otrzymasz od niej w podziękowaniu coś, czego nigdy w życiu byś się nie domyślił.

Życie miłosne

Wychodzisz z założenia, że przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego wolisz nie wchodzić w związki, żeby nie dać nikomu okazji do zranienia cię w przyszłości. Tym samym odbierasz sobie szansę na prawdziwą, piękną i namiętną miłość. A taką właśnie niespodziankę gwiazdy szykują ci już w połowie czerwca. Żeby nie przeszła ci koło nosa, musisz zacząć prowadzić bardziej intensywne życie społeczne. Siedząc zamknięta w czterech ścianach, droga rybo, nikogo nowego nie poznasz. Co innego ryby będące w związkach - im akurat siedzenie w domu będzie sprzyjało. A że zimą najlepiej rozgrzać się w ramionach ukochanej osoby, jesienią 2021 roku ryby mogą spodziewać się powiększenia rodziny. Warto zatem już teraz rozejrzeć się za większym lokum czy nowym samochodem.

Forum - Sylwester 2020/2021

Zajrzyj na trójmiejskie forum dyskusyjne. Znajdziesz tam masę pomysłów, a może nawet towarzystwo na sylwestrowy wieczór.