stat
Impreza już się odbyła

Tajemnicza Irma Vep

Sylwester w Kinie lub Teatrze

Drodzy widzowie, w wieczór sylwestrowy zaprezentujemy TAJEMNICZĄ IRMĘ VEP na scenie Stara Apteka. Po spektaklu zapraszamy Państwa na noworoczny konkurs i lampkę wina.

Charles Ludlam
TAJEMNICZA IRMA VEP
Reżyseria: Adam Orzechowski

Mandacrest, siedziba angielskiego rodu Hillcrestów. Służba szykuje kolację, lady i lord prowadzą dystyngowaną rozmowę. Mroczne sekrety, tajemnice przeszłości, miłość, zbrodnia, śmierć, wilki, wilkołaki, cuda starożytnego Egiptu... i tylko dwóch aktorów. Pełna absurdalnego humoru i niespodziewanych zwrotów akcji komedia Charlesa Ludlama powstała w latach 80. i natychmiast stała się prawdziwym przebojem teatrów off-broadwayowskich. Nic dziwnego: to znakomicie napisana, dowcipna, ostra satyra żywiąca się teatralnymi i filmowymi gatunkami. Rozpisana na zaledwie dwóch aktorów, którzy w niedługim czasie wcielić się muszą w serię postaci, żongluje niezliczonymi motywami zaczerpniętymi z teatru, filmu i pop-kultury.

"Widowisko skrzy się od językowych dowcipów i nieustannie zaskakuje zwrotami akcji. Reżyser, Adam Orzechowski, zadbał o pokazanie wielowymiarowości komizmu. Dzięki temu w tej sztuce możemy się przyjrzeć sami sobie w krzywym zwierciadle i zobaczyć jak zwariowany jest świat."

Magda Przychodzień, mmtrojmiasto.pl

W spektaklu występują: Piotr Łukawski i Maciej Konopiński.

Prapremiera: 22 sierpnia 2009 roku na Scenie Letniej
Czas: 1 godzina 35 minut (bez przerw)

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij