stat
Impreza już się odbyła

Kino Sorrentino. Włoski wieczór sylwestrowy (1 opinia)

Sylwester w Kinie lub Teatrze

Można iść na bal albo domówkę. Bawić się w ulicznym tłumie lub zostać pod kocem na kanapie przed telewizorem. A można też nie mieć na to wszystko ochoty. My podsuwamy jeszcze jeden pomysł na sylwestrowy wieczór: KINO!

Z przyjaciółmi, w parze, w pojedynkę. Wśród miłych ludzi.

W programie: dwa wystrzałowe filmy w reżyserii Paolo Sorrentino. Premierowo pokażemy prowokacyjny komediodramat "Oni", osnuty na biografii Silvio Berlusconiego, a także przypomnimy oscarowe "Wielkie piękno", historię rozgrywającą się w scenerii Wiecznego Miasta.

Zapraszamy też na wino, kawę i drobne włoskie przekąski. Wieczór filmowy zakończymy w sam raz przed północą, by nasi Widzowie mogli podziwiać gdyński pokaz sztucznych ogni. Przy toaście lampką prosecco zapewniamy doskonały widok z okien Forum Studenckiego obok kinowej Sali Warszawa.

PROGRAM WIECZORU SYLWESTROWEGO "KINO SORRENTINO"
W GDYŃSKIM CENTRUM FILMOWYM

Godz. 17.30, Forum Studenckie
Aperitif

Godz. 18.00, Sala Warszawa
Pokaz filmu "Wielkie piękno" (2013), 2h 30 min

Godz. 20.30, Forum Studenckie
Przerwa przy włoskiej kawie i przekąskach

Godz. 21.00, Sala Warszawa
Pokaz filmu "Oni" (2018), 2h 31 min

Godz. 23.30, Forum Studenckie
Toast sylwestrowy


ONI
tytuł oryginalny: Loro
Francja, Włochy (2018)

Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.

Paolo Sorrentino po kilkuletniej przerwie wraca do kin z komediodramatem "Oni". Reżyser obsypanego nagrodami "Wielkiego piękna", "Młodości" oraz serialu "Młody papież" znów serwuje wybuchową mieszankę prowokacji i uwodzenia. Bawiąc się biografią byłego premiera Włoch, Silvio Berlusconiego - milionera i potentata medialnego - Sorrentino opowiada o zepsuciu, korupcji oraz odwiecznym mariażu seksu i władzy. A przede wszystkim o "dworze" chciwych pochlebców, jaki wyhodował wokół siebie jeden z najbardziej skompromitowanych współczesnych polityków. Za każdym Berlusconim, Orbánem, czy Trumpem są przecież jacyś "oni" czerpiący korzyści z populistycznych haseł, kryzysu demokracji i medialnych manipulacji.

Jednak w filmie "Oni" Sorrentino błyskotliwie łączy drapieżną polityczną satyrę z kameralnym dramatem, a iście barokowemu wizualnemu rozpasaniu, które wydaje się parodiować prostacki styl telewizji Berlusconiego, towarzyszą sceny zaskakująco intymne. Brytyjski The Guardian dostrzegł nawet czułość w sposobie, w jaki włoski reżyser portretuje "słabość starzejącego się mężczyzny". Groteskę z nostalgią brawurowo pogodził na ekranie ukochany aktor Sorrentino, znany z "Wielkiego piękna" i "Boskiego" Toni Servillo. Jego spektakularna metamorfoza to jeden z największych atutów filmu "Oni", który w samych Włoszech obejrzało aż milion widzów.

WIELKIE PIĘKNO
tytuł oryginalny: La grande belezza
Francja, Włochy (2013)

Główny bohater, Jep Gamberdella - przystojny, czarujący mężczyzna - pomimo pierwszych oznak starzenia się w pełni korzysta z miejskiego życia. Chodzi na szykowne kolacje i przyjęcia, gdzie jego bystry dowcip i przyjemne towarzystwo są zawsze mile widziane. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum, wydaje przyjęcia, na których "ludzka aparatura" rozbierana jest do naga i gdzie rozgrywana jest komedia nicości.

Film został obsypany nagrodami. Jest między innymi laureatem Europejskiej Nagrody Filmowej, a także Złotego Globu i Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Źródła: dystrybutorzy filmów, Gutek Film i Film Point Group

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    80 zł
Sprzedaż biletów od 1 grudnia 2018 roku wyłącznie w kasie Kina Studyjnego GCF.

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Imprezy Sylwestrowe
Zobacz Wszystkie

Forum Nadal brak pomysłu na Sylwestra?

Zajrzyj na trójmiejskie forum dyskusyjne. Znajdziesz tam masę pomysłów, a może nawet towarzystwo na sylwestrowy wieczór.